• Tahsisli Parsel Sayısı : 41
 • Boş Parsel Sayısı : 0

  Uzun süredir ilave edilmesi beklenen alanın onaylanması ile yaklaşık 130 hektara ulaşan Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi, mevcut yatırımlarla birlikte ilave alanda Mobilya sektörüne ayrılan bölümde artırmış olacağı istihdamla Torbalı ilçesi ve ülke ekonomisine katma değer   yaratmaya devam edecektir.

  Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi’nde mobilya sektöründe üretim yapacak olan yatırımcılara tahsis edilecek 62. 6 hektarda proje çalışmalarının bir an önce tamamlanarak altyapı imalatlarına başlanması ve bölgenin faaliyete geçmesi hedefleniyor. 

  14 Aralık 2021’de kuruluş protokol değişikliği ile mobilya sektörünün bölgede yapılanmasına imkan sağlandığını hatırlatan ATTAROĞLU genişleme ile birlikte Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, ve Torbalı Ticaret Odası ’ndan oluşan Müteşebbis Heyette Organlar yeniden belirlendiğini ve yönetim kurulu olarak ilave alanın bir an önce faaliyete geçirilmesi için çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtmiştir.

  Genişleme alanında mobilya sektöründe faaliyet gösterecek en küçük 3, en büyük 25 bin m2 olmak üzere 64 parsele yer verilmesinin planlandığını kaydeden ATTAROĞLU ,  2022 yılının Bölgenin büyüme hamlesinin hızlandığı yıl olacağını söyledi. ATTAROĞLU  “Şu an faaliyette olan 15 fabrikada  yaklaşık 1000 (bin) kişi olan çalışan sayısı  42 parselin tamamı faaliyete geçtiğinde;  5 bine yükselecek. 5 bin olan istihdam hedefi de mobilya sektörünün devreye girmesi ve fabrikaların faaliyete geçmesi ile katlanarak artacak olup; hedefimiz, ilave alanla ilgili proje çalışmalarının bir an önce tamamlanarak altyapı imalatlarına geçilmesi ve alt yapı imalatlarının tamamlanmasını takiben katılımcı firmalarımızın tesislerini kurması ve faaliyete geçmesidir.” dedi.

  ” ATTAROĞLU, ayrıca enerji nakil hattının tamamlanarak bölgeye kesintisiz enerji temini ve arıtma tesisinin projelendirilerek 2023’te tamamlanmasını hedeflediklerini kaydetti.

Başkanın Mesajı