• Tahsisli Parsel Sayısı : 41
 • Boş Parsel Sayısı : 0

  Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hakkı ATTAROĞLU bölgemiz hakkında :

  "Bu yılın başından itibaren çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi’nde mobilya sektöründe üretim yapacak olan yatırımcılara tahsis edilecek 62,6 hektarda proje çalışmalarının bir an önce tamamlanarak altyapı imalatlarına başlanması ve bölgenin faaliyete geçmesini hedefliyoruz.

  Bulunduğumuz dönemde hali hazır harita çalışmalarımız tamamlanmış olup onay sürecindedir. Aynı zamanda Jeolojik ve jeoteknik zemin etüdü yapım sürecimiz ve imar planı çalışmalarımız devam etmektedir.

  İzmir - Aydın otoyolundan Bölgemize giriş çıkış verilmesi konusunda Bölgemiz Yönetim Kurulunun daveti ile İzmir Millet vekilimiz Sayın Atilla KAYA ve Karayolları 2. Bölge Müdürü Sayın Murat GÖNENLİ’ ye teşriflerinde; Bölgemize ulaşım konusunda gerekli bilgiler sunulmuş olup, ilk etapta İzmir -Aydın otoyolu Torbalı çıkışından  Bölgemize ulaşım (yol genişletilmesi), ikinci etapta ise önemli olarak otoyoldan direkt  giriş çıkış açılması talebimiz iletilmiştir.  

  Kaplancık-2 Köprüsü’nden bölgemize doğru devam eden otoyol paralelindeki yan yol genişletme çalışmaları için gerekli hazırlık yapılıp, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne müracaat edilmiştir. Özellikle bu kısımdaki yolun genişletilmesi için bölgemiz tarafından yoğun bir çalışma sarf edildiğini sizlere bildirmek isterim.

  Yine otoban çıkışı ile organize bölgemiz arasındaki yolun ıslahı ve genişletilmesi için Büyükşehir Belediyemiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesi bu yol imkanların el verdiği ölçüde iyileştirilmiştir. Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Tunç Soyer’e teşekkürlerimizi iletiyorum.

  Bu arada bölgemiz ilave alanımızın tamamı hazine arazisi olduğu için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden devri talep edilmiş olup, bu konuda son aşamaya gelinmiştir." şeklinde bilgi verdi.