• Tahsisli Parsel Sayısı : 41
 • Boş Parsel Sayısı : 0

  Torbalı Karma ve Mobilya OSB'nin Enerji nakil hattı açılış töreninde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hakkı ATTAROĞLU : "İhalesi 2015 senesinde yapılan fakat kamulaştırmada yaşanan sıkıntılardan dolayı bugüne kadar sarkan işin bitirilmesi yılbaşı itibariyle göreve gelen bizlere nasip olmuştur. Bu bağlamda başta geçmiş dönemde görev yapan yönetim kurulu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

  Torbalı Karma ve mobilya OSB Elektrik Şebekesi ilk etapta 24.07.2014 tarihinde TEDAŞ’ a ait Kutlutaş Enerji nakil Hattından 1.7 MW  enerji alarak devreye girmiştir. 

  Daha sonra katılımcılarımıza 17 MW enerji sağlanabilmesi için Aslanlar Trafo merkezinden enerji alınması planlanmıştır. Bu planlamaya göre 9 ocak 2015 tarihinde trafo merkezinde hücre ilavesi ve tüm çalışmalar başlamıştır.

  Geçtiğimiz yıl 14.12.2021 tarihi itibari ile Bölgemize ilave alan dahil edilerek bölgemizin unvanı Torbalı Karma ve Mobilyacılar OSB olarak değişmiştir. Tamamlanan Enerji Nakil hattı aynı zamanda mobilya sektöründe yatırım yapacak olan tüm katılımcılarımız için de yeterli olacaktır.

  Hattımız sadece OSB bünyesinde hizmet vereceği için, önceden yaşanan kesinti ve arıza gibi durumlardan etkilenilmeyecektir. Şuan mevcut durumda kendi enerjimizi almamız sayesinde artık tüm katılımcılarımıza daha sağlıklı ve hesaplı hizmet sunabileceğimizi müjdelemek istiyorum. Bundan sonra katılımcılarımız elektriği % 7 daha ucuza kullanacaktır. " diye konuştu.